top of page
Kim jestem
IMG_0208_male.jpg

Anna Lewandowska

Jestem inżynierem budownictwa lądowego, przez wiele lat pracowałam w biurach projektowych tworząc projekty konstrukcyjne budynków. Zdecydowałam się jednak na zmianę drogi zawodowej i zostałam licencjonowanym metodykiem metody Davisa. Obecnie prowadzę kursy korekcji dysleksji, kursy opanowania skupienia uwagi oraz kursy opanowania matematyki, dla dzieci i dorosłych. Pomagam dyslektykom zapanować nad symptomami dysleksji.

 

Jak do tego doszło?

 

Jestem rodzicem dziecka z dysleksją, wypróbowałam wiele różnych dostępnych metod, które miały mu pomóc. Postęp był bardzo powolny, a kolejne terapie bardzo męczące dla dziecka.

W tym czasie wpadła mi w ręce książka Rona Davisa „Dar dysleksji”, która sprawiła, ze popatrzyłam na dysleksję z innej perspektywy. Książka ta pomogła mi zrozumieć sposób postrzegania świata przez dyslektyka.

Zapisałam dziecko na 5 - dniowy kurs Korekcji Dysleksji Davisa, co okazało się bardzo dobrą decyzją. Postęp, jaki zaobserwowałam

w ciągu tych kilku dni był niewiarygodny.

 

Metoda ta zafascynowała mnie na tyle, że postanowiłam zmienić swój zawód i zająć się prowadzeniem tego typu kursów dla dzieci

i dorosłych.

 

Metoda Davisa nie jest rozpowszechniona w Polsce, nad czym bardzo ubolewam. Wiele osób szukających pomocy dla siebie lub dla swoich bliskich, nie ma pojęcia o jej istnieniu.

W naszym kraju jest tylko kilku certyfikowanych metodyków Davisa.

W Wielkiej Brytanii jest ich kilkudziesięciu, a na całym świecie kilkuset.

Jestem licencjonowanym metodykiem metody Davisa. Posiadam certyfikat Davis Dyslexia Association International w USA.

Jestem też profesjonalnym członkiem Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii.

Status mojej licencji sprawdzisz

tutaj

Czym się zajmuję

Zajmuję się rozpowszechnieniem metody Davisa w Polsce.

Udzielam pomocy i wsparcia osobom z dysleksją oraz ich rodzinom. Prowadzę indywidualne kursy metodą Davisa dla osób z dysleksją i instruuję opiekunów, jak wspierać dyslektyka w dalszej pracy w domu. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. 

Rodzice i inne bliskie dyslektykowi osoby rozumieją, że nie jest on niezdolny czy leniwy. Mimo dobrych chęci, często jest im trudno znaleźć sposoby, aby pomóc swoim dzieciom lub bliskim pokonać bariery, jakie napotykają w codziennym życiu, w szkole czy w pracy. 

Pomagam dyslektykom przezwyciężyć problemy z czytaniem, pisaniem, skupieniem uwagi, zrozumieniem matematyki. aby mogły odzyskać wiarę w siebie i w pełni uczestniczyć w życiu.

Chciałabym również, aby osoby dyslektyczne zdały sobie sprawę z istnienia pozytywnych aspektów bycia dyslektykiem.

Wielu dyslektyków korzysta na co dzień z atutów dysleksji, nie wiedząc, że dany talent pochodzi z tego samego źródła co niemożność pisania, czytania czy liczenia.

Wiem, jak bardzo nasze życie może się zmienić, jeśli otrzymamy profesjonalną i skuteczną pomoc w rozwiązaniu naszych problemów.

Chciałabym tak pokierować ludźmi, aby zrozumieli swój styl uczenia się, przejęli kontrolę nad swoją wyobraźnią i zobaczyli, jak mogą z niej korzystać, aby odblokować swój potencjał.

Studentka
chłopiec Farbowanie
Kobieta przy biurku
bottom of page